Hlavní informace

AKTUALITY

Srdečně zveme na setkání přátelství, radosti a spolupráce. Na juniorských táborech budeme objevovat nové věci, které nás zajímají, prokazovat dobré skutky, sportovat a věnovat se kreativitě a řemeslům. Všechny aktivity budou zaměřeny na snahu o znamenitost, spolupráci, vzájemnou podporu a úctu, a na to, aby si junioři mohli rozvíjet a posilovat schopnosti a talenty, kterými mohou přispívat k materiálnímu i duchovnímu pokroku míst, ve kterých žijí.

BRNO:
Tábor pro juniory - 3. - 5. února 2023 @ Křížovice u Brna
Denní tábor pro juniory - 2. října 2022

ROZTOKY:
Denní tábor pro juniory - 15. dubna 2023 - 10:00 - 17:00 - Téma: Komunikace online a offline (aneb síla slova)
Denní tábor pro juniory - 3. února 2023 - 10:00 - 17:00 - Téma: Čas

NÁRODNÍ LETNÍ TÁBOR:

20. - 26. srpna 2023 @ Brtnice (u Jihlavy)

Více informací a přihlášky: 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 607 237 210

Proběhl letní tábor

Téma letošního letního tábora bylo: proaktivní přístup k životu a čistý život. Junioři dopoledne studovali a diskutovali hlavní témata tábora, odpoledne sportovali, měli hudební a herecký workshop, vyráběli, večer se kreativními způsoby dělili o porozumění, které během dopoledne získali, měli táborák a diskotéku, dívali se na film, hráli hry, zpívali,… Také jsme zažili 15km výlet (všichni to zvládli) a jedno odpoledne jsme věnovali projektu služby – sbírání dřeva v hustém lese, aby se mohlo na místě, kde vždy bydlíme, v zimě topit v nově vznikajícím krbu. Jedno odpoledne a jeden večer připravovali junioři program sami – a byl veselý. Všichni jsme se snažili více si uvědomovat princip laskavosti a zdvořilosti – že laskaví a zdvořilí nejsme jenom k lidem, které už známe, ale učíme se takovéto vlastnosti projevovat ke všem. Týden byl plný přátelství a radosti všechny nás obohatil a už se těšíme na další setkání. 

Proběhl jarní tábor

Pár vzpomínek na květnový prodloužený víkend, během kterého proběhlo jarní setkání juniorů: Junioři z různých míst ČR se znovu setkali na našem oblíbeném místě v Brtnici. Tentokrát nám dokonce i počasí přálo. Co jsme zažili? Těžko vypovědět pocity radosti a přátelství, ale alespoň zmíníme některé z činností, kterým jsme se věnovali: objevování a diskuse o materiální stravě a duchovní stravě, vzájemné dělení se o naše nové vhledy (úžasně tvořivě zpracované), projekty služby (zakládání komunitní zahrádky a bylinkového záhonu, sázení kytek v domově důchodců), účast některých statečných běžců na Běhu medvěda brtníka (600 a 5000m), hledání kešky, táborák, dělení se o talenty, film, vaření výtečného jídla se spoustou zeleniny, bleskový velký úklid,…

Tábory nám vždy dají velkou naději, že plamínek jednoty, který je tam zapálený, bude přenesen dál do jednotlivých rodin, škol, vesnic, sousedství a měst, kde bude zahřívat více a více lidí, kteří se jeho světlem nechají inspirovat, a společně tak budeme přispívat k tomu, aby náš svět byl lepším místem pro všechny.

Proběhl zimní tábor

Na setkání jsme se věnovali tématu „zdravý životní styl“ – tentokrát konkrétně o využívání času, o pohybu a o síle slov. Junioři se společně nad těmito tématy zamýšleli a také je kreativně ztvárňovali. Krásné odpoledne jsme si užili venku hraním fotbalu, koulovačkou a pokusy o bobování. Nezabývali jsme se jenom rozvojem našich vlastních znalostí a schopností, ale také jsme mysleli na ostatní lidi a na naše okolí: vyrobili jsme přáníčka pro předčasně narozená miminka v jedné brněnské porodnici – sestřičky tam tato přáníčka dávají miminkům, když si je rodiče odnášejí domů. A v kreativitě jsme pokračovali při výrobě korálkových krokodýlů. Film „42“ (z baseballového prostředí) nám ukázal, jak lze zakořeněné předsudky překonat díky morální síle. Často jsme s kytarou zpívali a nasmáli jsme se při různých hrách. Junioři vařili výborná jídla (např. zapékané brambory, kuskus se spoustou zeleniny, špagety s tomatovou omáčkou, míchaná vajíčka na snídani,…) – no prostě jsme si dobře žili. Ráno jsme si vždy buď zaběhali, zacvičili jógu nebo zatančili. Závěrečný velký úklid jsme díky super spolupráci zvládli velmi rychle. Junioři setkání hodnotili velmi pozitivně - hlavně proto, že bylo naplněno přátelstvím a radostí.