Hlavní informace

Společně se starými i novými přáteli si na skupince rozvíjíme schopnosti a talenty, které přispívají k tomu, aby svět byl lepším místem pro všechny. 

Místa konání

Kde se nyní juniorské skupinky setkávají:

Brno
České Budějovice
Hluboká nad Vltavou
Jablonec nad Nisou
Roztoky u Prahy

Rádi pomůžeme lidem, kteří chtějí napomáhat duchovnímu a společenskému rozvoji těch, kteří jsou mladší než oni sami, aby ve svém městě také založili skupinku pro juniory. Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak to vidí junioři

Prohlášení, které napsali junioři a mládežníci v jedné jihoamerické vesnici, a se kterým velmi souhlasíme:

Už nejsme děti a měli bychom vážně přemýšlet o své budoucnosti. Svět, v němž žijeme, je plný utrpení a strádá nejednotou. Chceme budovat nový svět, kde lidé žijí v harmonii a kde války a chudoba již neexistují. Abychom mohli budovat nový svět, měli bychom začít u své vlastní místní komunity. To je také důvodem toho, proč teď mluvíme o hmotném a duchovním pokroku v naší malé vesničce, Alegrías. K tomu, abychom dosáhli hmotného pokroku, bychom měli zlepšit své zemědělství, lépe pečovat o své zdraví, mít více škol a být aktivní v obchodu a průmyslu. Výsledky naší práce by měly naše domovy, naši vesnici a okolí proměnit na velmi krásné místo, v němž se všichni můžeme těšit z čistého a hygienického prostředí.

Hmotný pokrok pro všechny lidi není dosažitelný, pokud nedosáhneme duchovního pokroku. Bez duchovnosti několik lidí zbohatne, zatímco ostatní i nadále žijí v chudobě. Chceme-li jako společenství dosáhnout svých cílů, měla by mezi námi panovat jednota, měli bychom se chovat spravedlivě, spolupracovat a přátelit se s druhými a být velkorysí, upřímní a důvěryhodní. Spravedlnost, velkorysost, láska a laskavost, poctivost a důvěryhodnost jsou duchovními vlastnostmi, jejichž prostřednictvím dosahujeme hmotného i duchovního pokroku.

Duchovní vlastnosti nepotřebujeme jen k budování lepšího světa. Potřebujeme je také pro život naší duše, která nekončí na této zemi. Hmotný a duchovní pokrok znamená, že se každý den snažíme o znamenitost v materiálních a duchovních aspektech svého života, že usilovně pracujeme na vytvoření spravedlivého a mírového světa, a že se sami připravíme na věčný život radosti a štěstí.